W 75. rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem Putin wyszedł z bunkra (patrz: załącznik nr 1). Złożył bukiet czerwonych piwonii na Grobie Nieznanego Żołnierza pod ścianą Kremla. Następnie przemówił do nacji, bądź narodu. Po tym punkcie programu przyszła kolej na czerwone goździki, które spoczęły na monumentach symbolizujących miasta – zbiorowych bohaterów. Trochę tego było. Uroczystą oprawę uzupełniła stosowna muzyka, piosenki, a raczej pieśni z tych lat i perfekcyjnie skomponowane w jedną całość fragmenty z dokumentalnych filmów z czasu wojny, które znalazły się nie przypadkiem w transmisji TV przeplatane migawkami z… NIEŚMIERTELNEGO PUŁKU, w którym to Putin „złączył się z narodem”.

Kolejny punkt programu to PARADA POWIETRZNA, do której przygotowania trwały już od jakiegoś czasu – o czym informowały media (załącznik nr 2). Otworzył ją przelot helikopterów, które bynajmniej nie rozrzucały pieniędzy. Przyszła kolej i na samoloty, od których trudno oderwać wzrok. Ostatnie ubarwiły niebo nad Moskwą smugami w kolorach armii Własowa. I tak nie tylko w Moskwie.

A CO NA TO CZERWONI?

Jak kto – jedni grają jak Borys Kagarlicki w przeddzień Dnia Zwycięstwa w strategiczne gierki, próbując bezskutecznie odwojować NRD i pozyskać młodzież (patrz: załącznik nr 3). Inni, jak Siergiej Udalcow, prą już do władzy w szerokiej koalicji, widząc na horyzoncie „bunt, powstanie, rewolucję” z socjaldemokratycznym programem dla 99 procent, który ma im dać upragnione zwycięstwo w jesiennych wyborach z nośnym hasłem „Rewolucja zamiast samoizolacji”. SERGIEJ UDALCOW STAWIA NA „MASĘ KRYTYCZNĄ”. To wniosek, który wyciągnął on z przegranej w 2012 r. (patrz: załącznik nr 4).

W bogatym arsenale czerwonych znalazły się również inne strategiczne i taktyczne gierki, jak lego, puzzle, przytapianie i odpowiednie emocjonalne i wybuchowe ładunki, które zapewnią zwycięstwo szerokiej socjaldemokratycznej koalicji lub, jak kto woli, populistycznej lewicy.

WZNIEŚMY TOAST ZA NOWEGO LIDERA CZERWONYCH (https://youtu.be/IPMKphJbrzs) 9 МАЯ – В ОЖИДАНИИ НОВОЙ ВОЙНЫ (załącznik nr 5).

Włodek Bratkowski
9 maja 2020 r.

Załączniki:
1. Трансляция от Красной площади: обращение Путина и парад авиации по случаю Дня Победы

2. Россию ждет самый уникальный воздушный парад в истории (https://vz.ru/society/2020/5/8/1038455.html)

3. Играем в ГДР

4. Сергей Удальцов: Революция вместо самоизоляции

5. Artiom Kirpiczionok, Не совсем праздничная статья в праздничную дату: 9 МАЯ – В ОЖИДАНИИ НОВОЙ ВОЙНЫ

Не совсем праздничная статья в праздничную дату.9 МАЯ – В ОЖИДАНИИ НОВОЙ ВОЙНЫЗа последние 75 лет о Дне Победы…

Opublikowany przez Artema Kirpichenoka Piątek, 8 maja 2020