z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Co by nie mówić. Tak dla przykładu znany polski marksista Florek, jakby ktoś nie wiedział brat Michała Nowickiego, świat ogarnia z wysokości dźwigu budowlanego. Michaś zaś by się rozeznać w „prawdziwie lewicowej polityce” nie musi ślęczeć nad mikroskopem, by OBCYM rzucić się w oczy. Ostatnio wypatrzył go GOŁOWĄS, nota bene przywołany przeze mnie w poprzednim felietonie („OBCY SIEDZI WE MNIE”), dla którego Michał bynajmniej nie jest OBCYM.

Witam Was dziewczęta i chłopcy: OBCYM WSTĘP WZBRONIONY.

Wystarczy, że siedzi we mnie. Świat jest pełen obcych.

Nie ma zatem obciachu.

Dziś na warsztat wezmę jakieś CIACHO, obeznane z jogą. Męskie ciacho COSESAMOBCIĄGA. Choć niekoniecznie, bo ma jeszcze 100 tysięcy subskrybentów lub grubo więcej. Na YouTube łykają wszystko. Bynajmniej nie tylko to co powie.

Nie dziw, że na fejsie cholernie jestem zazdrosny.

Co by nie mówić, to przecież pretendent do… nieśmiertelności.

Pewnie ma nawet swoje konto w banku.

Facet zapewne nawet nie wie o nim. Ktoś mu pewnie założył, co nie wypluł, a doniósł.

To musi być erudyta, zawodowy polityk, wybraniec kognitariatu, nie jakiś tam ROBOL. Od tych ostatnich z ostatnich odciął się w imieniu „prawdziwej lewicy” Piotr Ikonowicz: Ikonowicz

Któż z nas nie chciałby być takim?

Sam czasem czuję się ruskim gierojem (Igorem?) wśród Ukraińców płci dowolnej na ławce w miejscowym parku: ВСЕ МЫ ЗДЕСЬ ЖДЕМ ОТ ПУТИНА ВАЖНОГО ЗАЯВЛЕНИЯ ПО ВОЙНЕ.

Mam w sobie odpowiedni materiał genetyczny, a skonam bez męskiego potomka, a mógłby gdybym perfect opanował jogę przejść do nieśmiertelności. A tak tylko donoszę… do banku.

Nie chcę zapładniać incognito.

To tylko protest przeciwko cenzurze na mym ukochanym fejsie.

Zasięg mej twórczej spermy jest tu skrajnie ograniczony.

Musiałem z siebie to wypluć.

Думал – не думал: OBCY SIEDZI WE MNIE.

Włodek Bratkowski
18 stycznia 2023 r.