z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Dziś mój imiennik i rocznik ogłosił częściową mobilizację rezerwistów, która według ministra obrony Rosji obejmie jakieś „300 tysięcy”. W związku z tym zacytuję cysorza Złej Zmiany, Jarosława Augusta, jako że ma klawe życie w porównaniu ze mną (w końcu tysiąc dolców piechotą nie chodzi): „Lewica i prawica to pojęcia względne. I lewica ma swoją prawicę (socjaldemokraci) i nawet naziści mieli swoją lewicę (stasseryści). Więc samo w sobie pojęcie lewicy i prawicy znaczy tyle co nic, tyle co gówno”.

Nie byłbym tego taki pewien.

Ale cóż znaczy moje zdanie? Skoro według charyzmatycznych liderów polskiej nowej radykalnej lewicy, choćby „Ciszy”, jesteśmy jedynie trollami, hejterami i spamerami. Zwłaszcza, że ten osąd cenzorów na radykalnej lewicy ostatnio został nobilitowany przez ich nieco spóźnione ECHO na Facebooku.

A zatem zapewne należało by uznać, że jest już po sprawie.

A jednak nie takie to proste, skoro ТРОЛЛЬ ГНЕТ ЕЛЬ

Przy okazji chciałbym cysorzowi Złej Zmiany zwrócić uwagę na guzik u bluzki wokalistki. Pewnie coś z młodej piersi się wyrwało. Po lewej wokalistka miała serce. Nie chodzi o biust – ten jest na miejscu w przeciwieństwie do tekstów mojej towarzyszki życia w „prywatnych grupach” na fejsie w nowym sezonie politycznym, począwszy od września. Najwyraźniej ktoś jej tuż przed jej urodzinami źle życzy.

Nic dziwnego, że ze wszech miar zasadnie podejrzewam cenzorów z charyzmą.

Takim oto sposobem nowa radykalna lewica poprzez swoich charyzmatycznych liderów – pośrednio i bezpośrednio – utożsamia się w znacznym stopniu swoimi czynami (nie tylko słowami) ze sławetną „Społecznością” amerykańskiej mediakorporacji i… wielce wyważonymi decyzjami.

Chwała im choćby za to i… sława!!!

Idę do Ciebie, kochanie moje, w te КРАСНО-ЖЕЛТЫЕ ДНИ cytując: „СО ЩИТОМ, МОЖЕТ БЫТЬ НА ЩИТЕ (Z TARCZĄ LUB BYĆ MOŻE NA TARCZY)”. Ze mną Antonio das Mortes i Omega Doom.

Mniejsza o resztę.

Oczywiście za wyjątkiem. Tu przemilczę, aby nie peszyć – w tych wzniosłych i dołujących czasach – lajkujących i składających mej towarzyszce życia urodzinowe życzenia.

Włodek Bratkowski
21 września 2022 r.