Nie wiem jakim cudem znalazłem się w gronie najwierniejszych z wiernych – trzydziestu paru procent zwolenników Piotra Ikonowicza, którzy tym razem olali wybory. Wszak mniej więcej na taki procent głosów Piotr, w imieniu Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, liczył do niedawna. A zatem wywiadem udzielonym niegdyś „Tygodnikowi Powszechnemu” trafił w dziesiątkę.

Problem w tym, co ja w tym gronie robię.

Nie przekonuje mnie wywód Pawła Dybicza, którego zdaniem „gdyby niegłosujący poszli do wyborów, to rozkład ich głosów poparcia generalnie odpowiadałby proporcjom z wyborów” – gdyby nawet stały za tym „wszystkie opracowania naukowe”. Bliższa jest mi teza Alberta Jerzego Jabłońskiego według którego te trzydzieści parę procent „to jest opozycja wobec jednych i drugich”.

Mam gdzieś pretensje „szarych obywateli” z obu zwaśnionych obozów – zwłaszcza z tego, który przegrał. Co z tego, że was nie wsparłem, a niby kiedyś było inaczej? Mam gdzieś niepodważalne zdaniem Pawła Dybicza stanowisko naukowców.

Nie mogę jedynie pogodzić się z sukcesem Ruchu Sprawiedliwości Społecznej i tej części lewicowej rodzinki, która wybory zbojkotowała – obojętnie: całe czy tylko drugą turę.

WSTYD MI, ŻE TYM RAZEM JESTEM Z WAMI W JEDNYM WORKU.

Mam nadzieję, że po raz pierwszy i ostatni.

Można by powiedzieć, że jestem w nim OD ZAWSZE (raz w życiu, jeszcze za czasów PRL głosowałem, uległem namowom – do dziś się tego wstydzę).

Procent niegłosujących jakby mniejszy, a tylu nieproszonych gości. Doszło do tego, że muszę zerwać z bojkotem.

Trudno, bo – jak już zauważyliście – jestem nałogowcem z musu. Nieszczęścia chodzą parami, a nawet stadami. Tym razem Trzaskowski odbił mi Śląsk, a Duda – górników:
https://nettg.pl/news/168956/trzaskowski-odbil-slask-ale-nie-gornikow?fbclid=IwAR1GEJ5WWwGzG6f44Tvso2ePtuGdJXnO5eAhk8UDqx8kj89qyRNAXrHgYeE

I jakby tego było mało – jeszcze na karku mam lewicową rodzinkę.

Każdy rozumie, że tego aż nadto.

Żeby się stoczyć do poziomu Amiszy Lewicy?

To dowód, że czas na nas.

Włodek Bratkowski
13 lipca 2020 r.
Na urzędującego prezydenta zagłosowali górnicy – netTG.pl – Gospodarka – Ludzie