Opublikowano 19 listopada 2017, autor: BB
Z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

I tak – 18 listopada – zgodnie z planem – dobiliśmy do setki – lekko ją przekraczając. Dziś wypada już ogłosić listę laureatów. Miano najsłabszego ogniwa w łańcuchu obchodów setnej rocznicy Rewolucji Październikowej przypadło zasłużenie Dniom Otwartym w Markach (6-8 listopada), których nawet organizatorzy nie zaszczycili swoją uwagą, nie mówiąc już o obecności. Drugie miejsce wywalczyła międzynarodowa ekipa konferencji rocznicowej Postępowej Młodzieży Polski. Tylko ja przyjąłem ich zaproszenie. Trzecie – honorowe – od początku zarezerwowane było dla kanału „100 lat Października”, skasowanego przez YouTube.

W tej sytuacji pozostałe rocznicowe eventy jako człowiek honoru uznaję za masowe – Stowarzyszenia Marksistów Polskich – 16 osób, Pracowniczej Demokracji – 25, Historii Czerwonej i Czarno-Czerwonej i skłotu „Syrena” – góra po 40 osób.

Rocznicową stawkę na krajowym podwórku 21 listopada zamknie kontrpropozycja – event Krytyki Politycznej – „Utopia, modernizacja, terror” – mocny akcent amerykański na lewicy.

Przy niej kamerdynerskie podejście do historii rewolucji – nieoczekiwane na evencie SMP – to mały pikuś.

Włodek Bratkowski
19 listopada 2017 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teksty bieżące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
← Возможно ли объединение левых?
Василий КОЛТАШОВ. Сравнение ситуации в России 1917 и 2017 года →