Opublikowano 29 listopada 2017, autor: BB
(zamiast felietonu z cyklu „Jaja jak czerwone berety”)

Zwracam uwagę, że Piotr traktując „Dyktaturę Proletariatu” (dyktaturę.info) jako swoją własność, oskarżając mnie o próbę rozbicia SMP i grożąc sprawą karną Ewie Balcerek wkroczył już wprost na ścieżkę prowadzącą do wykreślenia Stowarzyszenia z rejestru sądowego.

O rozbiciu organizacji, którą nie firmuje już GSR, nie ma mowy, bowiem aktywna większość tej organizacji murem stoi za Piotrem. Były skarbnik pożegnał się z SMP z własnej inicjatywy. GSR podjęła jedynie decyzję o rezygnacji członków grupy z funkcji kierowniczych w Stowarzyszeniu. Wystąpień z SMP nie planujemy.

Pokrótce przedstawię warunki kompromisu.

Po pierwsze, fakty są faktami – ktoś przejął skrzynkę pocztową E.B. – dajmy na to Ochrana. Niemniej dostęp do listy mailingowej SMP powinien być zapewniony. Adres nowej skrzynki pocztowej Ewa już podała.

Przeciąganie sprawy nie służy Stowarzyszeniu.

Po drugie, nie jest wskazane usuwanie („chowanie”) naszych komentarzy – członków SMP – z profilu Stowarzyszenia na facebooku i smp.edu.pl przez Wielkiego Moderatora. Nie dotyczy to moich felietonów. „Chowanie” ich przez J. Kochana i Piotra mnie raczej nie rusza. To świadczy jedynie o waszym poczuciu humoru.

Po trzecie, wróćmy do publikacji całego (8 godzinnego) nagrania z Konferencji SMP z 18 listopada b.r.

Po czwarte, nie oczekuję od Piotra złożenia samokrytyki i rezygnacji ze stanowiska sekretarza generalnego. GSR dystansuje się od żartów z moich felietonów – z właściwym poczuciem humoru. Cofam jedynie Piotrowi rekomendację, którą on się podciera, ponieważ moim zdaniem Piotr traktuje SMP jak własny folwark, podobnie zresztą jak dyktaturę.info.

Po piąte, nie usuwam Piotra z zespołu „Dyktatury Proletariatu”, choć nie jest on już członkiem GSR, z własnego wyboru i zgodnie z decyzją grupy. Nie akceptuję jednak Piotra w roli Wielkiego Dyktatora. Powinien powściągnąć swoje emocje i nie dyktować warunków z pozycji właściciela i administratora – nie tylko płaciliśmy składki SMP, ale również płaciliśmy regularnie za domenę. W tej sytuacji możemy mówić co najwyżej o współwłasności dyktatury.info. W tej sprawie cywilizowany rozwód naszym zdaniem byłby wskazany.

Warunki należałoby pewnie omówić w szerszym gronie – WSTĘPNYM WARUNKIEM zatrzymania destrukcyjnych procesów powinno być usunięcie oświadczenia Piotra ze strony tytułowej dyktatury.info przez autora, który się nieco zagalopował.

Włodek Bratkowski
29 listopada 2017 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teksty bieżące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
← Между классом и дискурсом. Левые интеллектуалы на страже капитализма
W pijackim widzie politykierstwa →