Opublikowano 5 listopada 2017, autor: BB
Z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Spełniamy prośbę przewodniczącego Stowarzyszenia Marksistów Polskich, prof. Jerzego Kochana i pozostałych uczniów prof. Jarosława Ładosza, założyciela SMP. Wody u nas dostatek.

Na półmetku obchodów setnej rocznicy Rewolucji Październikowej zapraszamy kolegów i koleżanki i całą lewicową rodzinkę na Dni Otwarte (6 – 8 listopada) do Marek. Ugościmy Was zdrową żywnością i owsianką. W nadzwyczajnej sytuacji – śpiwory i własny prowiant pożądane. Telefon do gospodyni, Ewy Balcerek, pod Apelem http://www.dyktatura.info/?p=4613#more-4613. Zdajemy sobie sprawę, że nie znajdziecie wolnego czasu, by podzielić się z nami wspomnieniami i opowieściami o tym jak kulturalnie w pidżamach przerżnęliście PRL. Niemniej wasze opowieści o prześladowaniu marksistów w PRL i ZSRR, o tym jak to marksizm był na cenzurowanym stały się już dla nas inspiracją. Cały okres nazywany przez kolegów z Pracowniczej Demokracji i podążających za nimi dziarskim krokiem posttrockistów i sporych odłamów „prawdziwej lewicy” stalinizmem nie jest dla nas czarną dziurą.

W przeciwieństwie do Pracowniczej Demokracji, na której rocznicowym spotkaniu byłem wczoraj, nie konkurujemy w oczernianiu dorobku ZSRR i PRL z IPN. Gotowi jesteśmy nawet z Wami trzymać sztamę – pod pewnymi jednak warunkami, których raczej nie spełniacie. Nie śmiałbym zresztą Wam ich stawiać, skoro macie tyle lajków i tak przez innych jesteście rozpieszczani:

Jerzy Kochan świętował przyjaźń.
3 listopada o 13:29 ·
rozpieszczają mnie ludzie…

Posty Jerzy zostały polubione 81 000 razy!

40 Maciej Wiśniowski, Dimitris Dymitriadis i 38 innych użytkowników
Komentarze

Jarosław Kolasiński Ja cie

Przemek Plucinski przemy ku 100 000!

Olga Szumlewicz W jakim przedziale czasowym?

Jerzy Kochan od niedzieli…

Olga Szumlewicz Nie zauważyłam

Mirosław Górecki Hmm zazdroszczę..

Danuta Nawojka Kijewska A gdzie to pokazuje ?

Jerzy Kochan samo mi się z fb pokazało…
Paru pieszczoszków PRL znamy. Pewnie można by odnieść do nich lewicę akademicką i niektórych marksistów, jak widać – i teraz rozpieszczanych.
Pewnie powiecie, że przemawia przeze mnie zazdrość. Nie zaprzeczę i nie potwierdzam zarazem, to nie ja dla Was 18 listopada organizuję konferencję. Jestem tylko szeregowym członkiem Stowarzyszenia.
Niemniej niniejszym zapraszam w imieniu Grupy Samorządności Robotniczej w nasze skromne progi.
Sądzę, że w setną rocznicę Rewolucji Październikowej mamy coś do obgadania. Pewnie się mylę. Zwracam tylko uwagę, że ze mnie raczej kiepski felietonista niż dyplomata.
https://youtu.be/9gc7XEqVV0M

Włodek Bratkowski
5 listopada 2017 r.
DZIŚ DLA WAS GRAMY:
https://youtu.be/xNbLyLtmY5Q

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teksty bieżące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
← А. В. Шубин. «Основные проблемы Великой Российской революции»
„REWOLUCJA” WIACZESŁAWA MALCEWA STŁUMIONA W ZARODKU →