z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

ТРИ БОГАТЫРЯ, z których dwóch zna język rosyjski w przeciwieństwie do tego w środku, chętnie wypowiadają się na temat wojenki za naszą miedzą. I jakże kompetentnie. Oto dowód:

MACIEJ SZUMSKI na swoim profilu na fejsie: „nie wziąłem pod uwagę tego, jakie jest silne utożsamianie w głowach Rosjan Federacji Rosyjskiej z CCCP – widać to w Obwodzie Ługańskim, gdzie są ludzie witający wojska Z z flagami Donbasu, CCCP i Federacji Rosyjskiej – mentalność niezrozumiała dla nie-Rosjan: tak jakby Federacja Rosyjska miała wyłączny monopol na tożsamość rodem z CCCP – w takich mózgach rzeczywiście poszerzanie granic Federacji Rosyjskiej kosztem innych granic jest odzyskiwaniem CCCP”.

„A Wschodnia Polska to w takim razie dla wielu Rosjan historyczne ziemie Rosji do Pierwszej Wojny Światowej, czyli w ich mózgach Privislinskij Kraj to istoritsheskije zemlji Rosji, zatem Privislinskij Kraj eto Rossija, Rossija i Sovjetskij Sojuz eto nasza Federacja Rosyjska, a więc wejście wojsk Z do Polszy eto oboronnaja vojna otyskat prostranstva naszevo Sovjetskovo Sojuza – Rossiji: vot tak na verno dumajut mnogije Russkije ???”

PAWEŁ MICHAŁ BARTOLIK na swoim: „Prorosyjscy propagandyści robią sobie heheszki, że patrzcie no, armia ukraińska cofa się w Donbasie, szykuje się natarcie na Zaporoże, ale ha ha ha, Ukraina do końca roku odbije to wszystko, włącznie z Krymem i z Donbasem.
Gdzie się podziała rosyjska ofensywa pod Kijowem? Pod Sumami? Pod Charkowem? Pod Mikołajowem? Ale, przynajmniej jeśli wierzyć wspomnianym propagandystom, armia rosyjska i rag-tag armies „republik ludowych” odbiją to wszystko z nawiązką, ha ha ha, włącznie z Lwowem.”

WOJCIECH ORLIŃSKI tamże: „Rosjanie wprowadzili na front czołgi z czasów, w których jeszcze żył i fruwał Jurij Gagarin. Nie mogłem się więc powstrzymać…”.

Jako znani i w bojach sprawdzeni lewacy zawzięcie konkurują z Kornelem Witoldem i Gniewko Lewandowskim (tam gdzie i pozostali, czyli na swoich profilach na fejsie): „Rosjanie kupili jeweliny od ukraińskich żołnierzy. Stawka 15 – 25 tys $ za sztukę i obie strony zadowolone. Generalnie handel wymienny kwitnie na tej wojnie – ruskie opylają paliwo do ukrowskich czołgów” w… TWORZENIU OPTYMISTYCZNYCH WIADOMOŚCI RODEM Z… САЛОРЕЙХА (termin ukuty przez Tatianę Montjan naszą przewodniczkę po Ukrainie).

Przy nich – i im podobnych – czuję się jak BÓG WOJNY.

Odnajduję nawet odradzający się Związek Radziecki w makabresce

ma się rozumieć w ZACHODNIM STYLU.

To horror – czego się Ruski nie dotknie ODRADZA SIĘ JAK ZWIĄZEK RADZIECKI.

Diabeł czy Bóg nam zesłał tego przewodnika po Ukrainie?

A wydawało mi się, że sam wybrałem spośród milionów.

Lewaków ukraińskich i rosyjskich – już nie mówiąc o polskich, czy tych z Zachodu – eliminując już na wstępie, jak zera po przecinku.

Я ЛЮБИЛ И НЕНАВИДЕЛ…

Włodek Bratkowski
29 maja 2022 r.