z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Jakaś nieznana bułgarska ekonomistka, bodajże absolwentka Instytutu Ekonomii im. Karola Marksa w Sofii, Kristalina Iwanowa Georgiewa-Kinowa, rozpowszechnia niesprawdzone newsy, będąc na dodatek dyrektorem wykonawczym Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Według niej narastający kryzys gospodarczy jest już „gorszy od Wielkiego Kryzysu z przełomu lat 20. i 30 XX w.” , a jeszcze się na dobre nie rozkręcił.

Jakby tego było mało CNN podaje, że: „za baryłkę ropy naftowej WTI w dostawach na maj trzeba teraz zapłacić poniżej dolara”.

A ja tu, kurna, siedzę w Markach bez grosza przy duszy – o dolarze nie śnię. Tutejszy bazar nieczynny do odwołania. Dziatwę do szkół nie dowożę. Nie sprawdzam się nawet jako opiekun.
Co mi jakiś tam „ujemny wzrost gospodarczy” w 170 krajach – kiedy mi nie staje? Z czego tu się cieszyć?

Na dodatek MFW dobijaja mnie prognozami: „jesteśmy przed progiem największej ekonomicznej zapaści od czasów Wielkiej Depresji lat 30. ubiegłego wieku”.

Według jakiejś tam Megi z Bułgarii: „KRYZYS NIE MA PRECEDENSU”.

A mnie żona wystawiła za drzwi. Doigrałem się. Ona w euforii od permanentnego kryzysu, a ja przy śniadaniu rzucam kurwami. Zapomiałem kto tu rządzi.

Jebana kwarantanna!

Ale – przejdźmy do rzeczy.

W nocy śniło mi się, że policja do drzwi puka: https://youtu.be/RVbPe7g5WQs. Obudziłem się o trzeciej – WARSZAWA TO NIE MOSKWA!

Doszło do mnie dlaczego na daczy tak rzuca Borysem Kagarlickim: http://rabkor.ru/…/…/04/20/digital_protests_overrun_russia/….

W CZASIE KWARANTANNY ŚNIĄ MU SIĘ NA JAWIE ZDALNE REWOLUCJE.

No i konkurencja liberalno-demokratyczna na „СПЕЦ” strasznie radykalna! Trzeba jej dorównać.
Coś tylko nie tak z tą JAWĄ? Nieodparcie kojarzy mi się z Indonezją. Mam koszmary.

BRACIA, COVID TO CZY CZUMA?

Borysie, weź się w garść – wysadź wreszcie jakiś SZKARADNY POMNIK LENINA!
Jutro 150 rocznica jego urodzin.

Co z Ciebie za bolszewik?

Zrób to, chłopie, a to CZERWONE IMPERIUM ODBUDUJE PUTIN RAZEM Z OLIGARCHAMI I BIUROKRACJĄ NA TWOIM TRUPIE.

Włodek Bratkowski
21 kwietnia 2020 r.