z cyklów: „Bez jaj” i „Jaja jak czerwone berety”

Na wstępie pozwolę se przedstawić raczej nieznanego w Polsce rewolwerowca. Ma się rozumieć, że to nie Clint Eastwood. Pewnie każdy się ze mną zgodzi, poza Władimirom Sołowjowem i jemu podobnymi имперцами, że imperium rosyjskie to w końcu nie USA.

Takie to już „imperium”.

Posttrockiści określają system rosyjski jako „imperializm in statu nascendi”, co pozwala im na przejście do porządku dziennego nad zbędnymi niuansami. Czyli faktycznie doszlusowują ostatecznie do żelaznej tezy sowietologicznej, wedle której ZSRR nigdy nie był żadnym zdegenerowanym państwem robotniczym, ale od początku projektem imperialistycznym, projektem utrzymania i odbudowy wielkiego imperium carskiego, dla którego rewolucyjne hasła bolszewików były tylko zasłoną dymną.

Pewnie się zdziwicie tym nieznanym w Polsce – i oczywiście na świecie – rewolwerowcem jest uwielbiany przeze mnie bloger Stas Wasilijew. Oto parę przykładów, niekoniecznie słownych pojedynków, w których on się specjalizuje (tych jest co nie miara), abyśmy wiedzieli o kim mowa:

СТАС «АЙ, КАК ПРОСТО» ВАСИЛЬЕВ о Донбассе, проблемах СВО, доверии Путину, СССР, левых и правых

Стас разоблачил Бориса Кагарлицкого (со своим пёселем) и самовыписался из коммунистов

Стас – новый Плеханов?

Wybaczcie mi, jeśli coś przeoczyłem. Sami poszperajcie. Przyznaję jestem tylko starym prykiem. W te klocki każdy mnie zagnie. Nie trzeba być informatykiem. Niemniej, staram się na obczyźnie rozwijać język rosyjski o nowe словосочетания.

TAK DLA PRZYKŁADU.

Oto przykładne synonimy użytego przez Stasa zwrotu ЗАРАБАТЫВАТЬ БАБКИ: делать деньги, стрич купоны. Osobiście preferuję zwrot, który idealnie pasuje do Borysa Kagarlickiego, który co tu ukrywać lubi głaskać swego kota na wizji: ЧЕШЕТ БАБКИ…

Samo się przez się nasuwa – jak damski fryzjer.

Goodbye, Boris. Boris, goodbye:

Antonio das Mortes
20 listopada 2022 r.