z cyklu „Jaja jak czerwone berety”

Nasz powietrzny transatlantyk nieco zboczył z kursu omijając szerokim łukiem coroczną konferencję prezydenta Rosji, Władimira Putina. Nie wypadało nam zakłócać idyllicznej atmosfery hybrydowych wojen, rokowań na szczycie i hurrapatriotycznych uniesień w przeddzień III Wojny Światowej.

W końcu świat nie kończy się na nas i naszej zielonej armii, której – nie ma co ukrywać – otaczająca nas ciemność i przenikliwy ziąb dały się srogo we znaki.

DARUJMY SOBIE APEL POLEGŁYCH – USTĄPIŁY POLA, BY INNE ZWIĄZKI TAKTYCZNE ROŚLIN MIAŁY WIĘCEJ ŚWIATŁA!

Przejdźmy do rzeczywistych dramatów, które… gnębią środowisko.

Nieobce są one nieomal wszystkim grupom na Facebooku, z lewackimi włącznie. Z tymi ostatnimi ta „roślinna drama” nam się słusznie kojarzy. Nie zliczę grup, z których nas już usunięto.

NIE WYMAGAM OD ADMINÓW FACEBOOKOWYCH GRUP WIELE. PRZYZNAJCIE PRZYNAJMNIEJ, ŻE CZASAMI MAM RACJĘ:

Chętnie sobie coś ustrzelę. Przed świętami może być „wniebowzięty” Tymek Kochan (wraz z osobami lajkującymi jego post):

„Moja odpowiedź na pytanie, czy netflix, postęp obyczajowy, zagraniczne kino, możliwość życia w zgodzie z własną tożsamością, weganizm, niechęć do polowań, prawa kobiet, brak rasizmu, niewywalanie uchodźców na śmierć w mroźnym lesie, świeckie państwo, tolerancja dla różnych typów seksualności, noszenie rurek i podpaski w każdej łazience… Czy to wszystko jest marksizm lub neomarksizm???

Brzmi TAK.

I jestem wniebowzięty tą dialektyką, którą robi PiS z Czarnkiem u steru! Wszyscy dobrzy, tolerancyjni ludzie i najlepsze idee są marksistowskie. Każdy będzie uczony, że jest marksizm! Wszystko poza stęchłą i obciachową religią w wydaniu polskiego kleru oraz nacjonalizmem będzie neomarksizmem!

Mało tego – już teraz zainteresowanie młodych marksizmem wystrzeliło w górę, jak nigdy. Kolejny raz okazuje się, z nikt Ci nie zrobi takiej reklamy jak twój największy wróg. No w życiu by nas stać na to nie było jeszcze błagam zróbcie działy ksiąg zakazanych z Marksem na półkach i na pewno nikt tam nigdy wtedy nie wejdzie i po to nie sięgnie, obiecuję panie ministrze!

Wszyscy jesteśmy neomarksistami „ (patrz: jego nowy profil na Facebooku).

Windą do nieba – Elevator to Heaven

Będzie tego spory kosz.

Włodek Bratkowski
23 grudnia 2021 r.