Opublikowano 10 grudnia 2017, autor: BB

Piotr Ciszewski
Po dzisiejszej pikiecie ws. dekomunizacji ulic wiem jedno – mieszkańcy ulic chcą protestować, warszawska lewica – Razem, Ruch Sprawiedliwości Społecznej, SLD, Inicjatywa polska, Pracownicza Demokracja itp. mają sprawę głęboko w d… Wielki wstyd „lewico”.
40 Jacek Cezary Kamiński, Jacek Rosołowski i 38 innych użytkowników
1 udostępnienie
Komentarze

Julia Floraidh Kto był?

Piotr Ciszewski byli mieszkańcy ulic, ekipa warszawskich Socjalistów, KPP, WZZ Walka i w zasadzie tyle.

Pedro El Klecha Ale że zaskoczony.
Brońmy sądów Piotrze

Damian Polak dokładnie. Lewica zamiast bronić swojej tożsamości angażuje się w przepychanki liberałów z liberałami o fasadowe instytucje.

Piotr Ciszewski Liczyłem, że chociaż Pracownicza Demokracja Ruch Sprawiedliwości Społecznej Razem w Warszawie się stawią. Jak widać z n ich też taka „lewica”.

Maciek Jamochłoński RSS Pomorze aktywnie walczy z dekomunizacją.

Cyprian Kras Ale to Maciek, nie usprawiedliwia warszawskich działaczy.

Rafał Kret Ale po co PD, żeby przyszło te pięć osób więcej i przepłoszyło swoim prostactwem część uczestników?

Rafał Kret Chcesz skompromitować jakąś ideę, daj ją rozreklamować Pracowniczej Demokracji.

Maciej Szy PD ma politykę że ma w de takie protesty.

Pedro El Klecha Na RAZEM liczyłeś

Maciek Jamochłoński śmiesznie piszesz „Freikorps”

Adam Edward Ostolski Nic nie wiedziałem o pikiecie Szacunek za pilnowanie tematu.

Jarek Augustyniak ja się zadeklarowałem, że będę, ale uprzedzałem, ze mam ważniejsze problemy rodzinne i mogę nie być… siła wyższa. Matce jestem bardziej potrzebny, bo cały czas są decydujące chwile. Jak tylko będę znów w Warszawie i będzie się co dziać to na pewno przyjdę.

Piotr Ciszewski nie mam pretensji do tych, którzy mieli tego dnia inne ważne sprawy.

Jarek Augustyniak Tłumaczę, bo nie lubię jak nie mogę dotrzymać słowa

Paweł Jaworski Piotr Ciszewski ale z tym Razem to trochę przesadziłeś xD. Mi zresztą najzupełniej odpowiadało, że warszawska śmietanka nie zaszczyciła nas obecnością, bo przynajmniej nikt nie próbował się lansować cudzym kosztem. Zresztą temat nie jest na tyle modny, że „środowisko” gadało o nim w wege-knajpach. No i wiesz, dzisiaj pod biuro wojewody przyszli całkiem niemodnie ubrani ludzie. Ci mieli czelność nie stchórzyć…

Maciej Szy Wszyscy byliśmy modni w cholerę na Al. Solidarności ten styl ma na imię retro!

Maciej Szy Armia Ludowa Niejedno Pokolenie Wychowa! Zobacz

Jarosław Niemiec Jak zawsze, teraz i na wieki. Lewica nie lubi tłoku. 10 osobowa manifestacja to duże wywzanie żeby się nie stratować

Jarosław Niemiec Z moich wspomnień: Organizatorzy zapraszali tak żeby nikt nie przyszedł a zapraszani stawiali warunki żeby organizatora nie byli w stanie ich spełnić.

Włodek Bratkowski Nie wysuwałbym pretensji do organizatora. Nie w tym rzecz, to raczej sprawa preferencji politycznych. Weźmy dla przykładu zdanie Andrzeja Smosarskiego w sprawie odzyskiwania symboli (w tym nazw ulic) związanych z minioną epoką, który całościowo z pozycji z gruntu antykomunistycznych kwestionuje pomysły swojego dawnego kolegi z Lewicowej Alternatywy. Lewicowa rodzinka pękła na naszych oczach. Mamy już do czynienia z dwoma zwalczającymi się obozami. Do tego dochodzą wewnętrzne podziały. Ostatecznie jako antystalinowcy moglibyśmy się włączyć w waszą kampanię w obronie nazw ulic, ale… chyba nie ma takiej potrzeby.

Włodek Bratkowski Brak takich grupek jak GSR wam wisi, co innego Razem i RSS. A Razem już postawiło na antykomunizm. I kto tu jest niekonsekwetny?

Włodek Bratkowski Problem w tym, że w gruncie rzeczy swoją akcję opieracie na „mieszkańcach ulic”, których trudno posądzić o ideową deklarację po stronie komunizmu czy „minionego okresu”. Wniosek – swoje zamki stawiacie na piasku.

Włodek Bratkowski Nie twierdzę, że wśród mieszkańców tych ulic nie trafiają się zwolennicy „minionego okresu”, sierot po PRL nie brakuje, ale żeby byli oni zwolennikami komunizmu, to już przesada. Zresztą odpowiednio rozkładacie akcenty, kładąc nacisk przy okazji Dąbrowszczaków czy Związku Walki Młodych na antyfaszyzm. Formuje się zatem poststalinowska podstawa waszego ruchu. To co was łączy to Antifa i „PRL bis”.

Włodek Bratkowski W nowych okolicznościach, przy pogłębiających się podziałach łatwo z obu stron nowej barykady podważyć nie tylko sens zbierania podpisów w sprawie ulicy Dąbrowszczaków przez działaczy partii Razem, ale i wszelkie wspólne akcje.

Włodek Bratkowski Przy postępującej polaryzacji środowiska czas budować nową komunistyczną konstelację. Naszą propozycję znacie http://www.dyktatura.info/?p=8460#more-8460

WNIOSKI DLA WALKI BIEŻĄCEJ | Dyktatura Proletariatu
– orientacja na interesy produkcyjnego odłamu…
dyktatura.info

Maciej Szy „Brak takich grupek jak GSR wam wisi”

Tomasz Sikora Czyli jak zwykle tylko tzw.radykalna lewica robi dobrą robotę. Piotrek twój ogląd rzeczywistości wprawia mnie w osłupienie raz po raz. A czy pamiętasz może jak Razem zbierało podpisy ws. ulicy Dąbrowszczaków?

Piotr Ciszewski Niektórzy działacze zbierali, ale teraz Razem zajęło się dekomunizacją.

Tomasz Sikora Przede wszystkim Razem zajmuje się realną polityką tak aby mieć realny wpływ na rzeczywistość. Zawsze gdy robimy coś co wywołuje niezadowolenie tzw. radykalnej lewicy – wiem że robimy dobrze. Bo gdybyśmy robili rzeczy jak Wy, bylibyśmy tam gdzie Wy.

Aleksander Długołęcki I dlatego jesteście tam ,gdzie jesteście czy na mieliźnie większej lub mniejszej. Ludzie na lewicy chcą mieć jasny stosunek do PRL, a wy go nie macie… Ot cała odpowiedź.

Tomasz Sikora Jakbyśmy nie byli w dupie i tak jest to o wiele dalej niż Wy. Takie są fakty. W liczbach jakim poparciem społecznym Cieszą się największe organizacje tzw. radykalnej lewicy? Na jaki wpływ społeczny i szanse w wyborach to się przekłada?

Aleksander Długołęcki Nie odpowiedziałeś na proste pytanie o stosunek do PRL. Lewica nie składa się z samych radykałów, lewica składa się także z inteligencji i osób ,które czytają ,a chciałby by np znać wasz stosunek do historii naszego kraju,nie macie takiego ok wasza sprawa,ale nie oczekujcie,że nawet skompromitowane SLD was nie wyprzedzi w takim razie… Robicie dużo fajnych i ciekawych akcji,ale na małą skalę…A sorry nie macie kasy PISU by decydować z kim pójdziecie ,a z kim nie,jak będzie mieli taką kasę to pogadamy

Tomasz Sikora Nie mogę mówić za całą partię nie mam mandatu. Na pewno mogę powiedzieć, że Partia Razem nie jest partią komunistyczną jak czasem jesteśmy nazywani. Stosunek do PRL to ogromny temat. Na pewno mogę śmiało powiedzieć, że Razem ma bardzo krytyczny, potępiający stosunek to antydemokratycznego charakteru PRL, do politycznej przemocy, prześladowań, uwiezień, pobić, zabójstw, blokowania opozycji demokratycznej.

Aleksander Długołęcki Ja pytałem o Twoje zdanie ,a nie o zdanie partii.. To wiadomo, ludzi bardziej ciekawi czy widzicie jako ludzie w PRL jakieś plusy rozwój kultury,sportu ,integracje społeczną. Pytanie za czyje pieniądze działała Solidarność przemilczymy. Moim skromnym zdaniem żeby na lewicy zaistnieć trzeba odkłamywać to co było w PRL:Bo to co o nim piszą dziennikarze a to co wiedzą historycy z akt czy pracy w archiwach nijak się ma do siebie… Wiadomo,że ten ustrój samych plusów nie miał,ale na pewno współpraca w takiej inicjatywie jak ta pomogłaby Wam dotrzeć do szerszych środowisk lewicowych i zobaczyć ich punkt widzenia,co ułatwia współpracę np przy marszach antyfaszystowskich przykładowo.

Tomasz Sikora Mnie się zdaje że strategia odkłamywania/dopowiadania jest mało skuteczne przy dość powszechnie negatywnym stosunku polaków do PRL (wiem że nie wszystkich). To nie jest strategia która pozwoli przekonać wyborców i uzyskać dobry wynik w wyborach, a to jest celem partii politycznej, która stawia sobie za cel budowania w Polsce systemu sprawiedliwości społecznej.

Aleksander Długołęcki Ja jednak się nie zgodzę,że ten stosunek jest powszechnie negatywny. Jestem historykiem i właśnie mam wrażenie,że fenomen PIS też polega na tym,że ludzie podświadomie w małych ośrodkach… tęsknią za Prlem… ,żeby Państwo działało za nich,a to powoduje z kolej jedno PIS spełnia te oczekiwania.. Partia ,która zrozumie fenomen małych ośrodków i zacznie tam prace organiczną ma szanse w przyszłości(jakiejś) nie wiem jak dalekiej zbudować tam podstawę do tego o czym piszesz.

Michał Konarski Są sprawy ważne i mniej ważne (nie twierdzę, że fałszowanie historii zwane „dekomunizacją” jest nieważne), ale jeśli chodzi akurat o RSS, to wydaje mi się, że dla nich na szczęście ważniejsze jest, żeby ludzie mieszkali pod dachem i nie zostali wyrzuceni na ulicę, a kiedy jest się wyrzucanym na ulicę, to mniej ważne jest czy będzie to ulica Dąbrowszczaków czy Brygady Świętokrzyskiej.

Włodek Bratkowski No, właśnie o rzeczywistych preferencjach mowa. Polityka symboliczna uprawiana przez Piotra Ciszewskiego przy nich jest w nowych okolicznościach już tylko swoim cieniem.

Rafał Kret Ty za to nie rzucasz żadnego cienia, bo w polityce nie istniejesz.

Włodek Bratkowski A ta trzymająca się ziemi i maluczkich z ich nierozwiązanymi problemami mieszkaniowymi itd. zmierza w symbolicznym kierunku – Brygady Świętokrzyskiej. Wszak szkolenia polityczne w RSS leżą odłogiem. Z marksizmem RSS jest na bakier.

Włodek Bratkowski Rafał Kret Wystarczy mi, Rafale, cień przodków. KOMENTARZ USUNIĘTY PRZEZ PIOTRA CISZEWSKIEGO – ROZBICIE CIĄGU LOGICZNEGO.

Włodek Bratkowski Ulica imienia mego przodka zlikwidowana została jeszcze w czasach PRL. Praktycznie zaistniała tylko w PRL-owskim przewodniku po ulicach Warszawy.

Włodek Bratkowski Szkoły, domy kultury, którym nadano jego imię przemianowano również w idealizowanych przez was czasach. Trzecia Rzeczypospolita wykarczowała po nim tablice, choćby w Warszawie na Stalowej 4. Więc mi tu nie wyjeżdżajcie z symbolicznymi idealizacjami PRL.

Włodek Bratkowski Sądzicie pewnie, że był to jakiś odosobniony przypadek? Jeśli tak – to trwacie w błędzie.

Włodek Bratkowski O skurwieniu PZPR i PRL nie słyszeliście?

Włodek Bratkowski Mowy nie ma o sojuszu z kurwami.

Włodek Bratkowski O politycznych mowa.

Maciej Szy Jeszcze jeden post!

Maciej Szy Michał Konarski akurat nie można zarzucać Piotrowi Ciszewskiemu że się nie zajmuje eksmisjami. Kto był ten był na pikiecie ciach bajera.

Piotr Ciszewski Nie wydaje mi się aby jedno się z drugim kłóciło. Bez pracy politycznej i walki o zachowanie tradycji ruchu RSS będzie tylko klubem pomocy doraźnej, którego członkowie w większości nadal są politycznie nieświadomi.

Mieczysław Kulka Spór o to kto jest lepszym poprawiaczem kapitalizmu.

Bartosz Bieszczad Trockiści maja polecenie z Londynu się nie wtrącać.

Jarosław Niemiec Czy te spory tutaj są na poważnie?

Piotr Ciszewski To są spory dotyczące konkretów i sabotowania wspólnych działań przez część „poważnej” „lewicy”. Jeśli nie mając absolutnie znaczenia już teraz zachowuje się tak oportunistycznie i tchórzliwie, to co by było gdyby miała jakiekolwiek wpływy polityczne.

Jarosław Niemiec Psze państwa. Jesteście wszyscy jednym obozem, idziecie w tym samym kierunku – automarginalizacji. RAZEM
PONIŻEJ KOLEJNE KOMENTARZE USUNIĘTE PRZEZ PIOTRA CISZEWSKIEGO

Włodek Bratkowski Nie zakłócaliśmy waszej debaty z Andrzejem Smosarskim https://www.facebook.com/andrzej.smosarski/posts/10212340145436332?pnref=story. Teraz pukacie jednak głową w dno.

Andrzej Smosarski
29 listopada o 09:26 ·
Producenci lewicowej polityki historycznej usiłują bronić swoich idoli przed dekomunizatorami głosząc, że atak na każdego walczącego z nazizmem czerwonego party…

Włodek Bratkowski Przy polaryzacji lewicowego wycinka sceny politycznej na komunistów i antykomunistów wraz z przyległościami niechybnie taka formacja jak „komuniści i niekomuniści, którzy szanują PRL” (patrz: Bojan Stanisławski http://www.dyktatura.info/?p=8491#more-8491), powinna sobie zdać sprawę, że ci pierwsi winni wreszcie wypowiedzieć się w tej sprawie. Przede wszystkim ci wobec których od lat praktykujecie ostracyzm.

Bojan Stanisławski – Uwagi na marginesie: Antykomunistyczna partia Razem |…
Czy to w pogoni za kolejnymi certyfikatami zgodności…
dyktatura.info
za: https://www.facebook.com/piotr.ciszewski.35?fref=pb&hc_location=friends_tab&pnref=friends.all

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teksty bieżące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
← FRAKCJA FELIETONISTÓW
FLORIAN NOWICKI: ALIENACJA →

2 odpowiedzi na „NIECHCIANA DEBATA”

1. Maxi pisze:
12 grudnia 2017 o 11:31
Nnic nie stoi na przeszkodzie, żeby waszą skromną sektę przekształcić w gigantyczny wielomiliponowy ruch komunistcyzny. Do roboty!

2. W.B. pisze:
12 grudnia 2017 o 14:33
Trudno nazwać „sektą” coś, czego członkiem był Piotr Strębski, który nie podzielał – jak widać – naszych poglądów. Wymagać od pary publicystów przekształcenia się w wielomilionowy ruch można tylko wówczas gdy głoszone przez nich myśli i poglądy podchwycone będą przez miliony.
Od kiedy to ostracyzm i cenzura, towarzyszące nam na każdym nieomal kroku, nie są przeszkodą na drodze ich rozpowszechniania?